Klinika

Klinika v JičíněNaše klinika v Jičíně

Veterinární klinika Jicin-VET se nachází ve zrekonstruovaných prostorech v Barákově ulici. Je tu pro vás k dispozici čekárna s recepcí a prodejnou chovetelských potřeb. Hlavní prioritou je však samozřejmě kvalitní odborná péče o pacienty, k čemuž slouží ordinace, diagnostický sál a operační sál. Naše klinika disponuje velmi moderním vybavením a rozsáhlou škálou diagnostických přístrojů. V kombinace s vynikajícími odbornými znalostmi našeho personálu jsme tak schopni řešit erudovaně veškerá onemocnění u psů, koček, drobných hlodavců, exotických ptáků a dalších malých zvířat. Kromě toho však v některých oborech nabízí svým klientům nadstandardní služby, jež jsou i důvodem, proč své pacienty na naše pracoviště zasílají i ostatní veterinární pracoviště v regionu.

Čekárna

Stávající čekárna odpovídá našim představám o tom, jaké prostředí bychom rádi nabídli svým návštěvníkům. Odpovídá i stupni návštěvnosti našeho veterinárního pracoviště tak, aby naši klienti se svými mazlíčky mohli v pohodlí počkat na ošetření či preventivní prohlídku, popřípadě na provedení operačního zákroku. V čekárně jsou k dispozici různé propagační a osvětové materiály.

Recepce – pet-shop

Recepce byla na našem pracovišti nově zřízena za účelem zkvalitnění služeb pro klienty, kteří přicházejí bez pacienta pouze za účelem nákupu veterinárních léčiv, chovatelských potřeb či krmiv, jež je možné zakoupit v širokém výběru. Šetříme tak výrazně čas sobě i svým návštěvníkům. Zároveň je možné se zde objednat bez dlouhého čekání na jednotlivé preventivní i léčebné zákroky. Více o sortimentu se dozvíte v sekci Pet-shop.

Ordinace

Místnost, kde se odehrávají preventivní a jednoduché léčebné zákroky, jako např. vážení, vakcinace, ošetření uší, očí, zubů, kůže, drobné chirurgické zákroky apod. Pacienti jsou evidováni v kartotéce počítačové databáze.

Rentgenové, sonografické a endoskopické pracoviště

Rentgen a ultrazvukový diagnostický přístroj patří v současnosti k nezbytným vybavením každého specializovaného pracoviště. Jsou naprosto nepostradatelné pro diagnostiku  většiny orgánových onemocněních, ortopedických, chirurgických, traumatologických a  gynekologických potíží.

V současné době je naše rtg pracoviště vybaveno novým výkonným rtg přístrojem s digitálním zpracováním obrazu, což dále zkvalitňuje a rozšiřuje diagnostické možnosti našeho pracoviště. Díky záznamu v digitální podobě je vyvolání snímku mnohem rychlejší (narozdíl od zdlouhavého mokrého vyvolávacího procesu klasického RTG se zde kazeta jen zasune do čtecího zařízení) a v počítači s ním lze dále pracovat.

Laboratorium

Žádné z pracovišť se dnes neobejde bez důkladného laboratorního zabezpečení. Komplikovaná vyšetření, jako jsou např. bakteriologické, histologické nebo vyšetření krve přenecháváme na specializovaných pracovištích. Naléhavá jednodušší vyšetření biochemická, cytologická, vyšetření moči, trusu a dalších vzorků jsme ale často nuceni provádět sami v zájmu urychlení stanovení diagnózy. K tomu nám slouží jeden z nejnovějších chemických veterinárních analyzátorů na trhu od firmy IDEXX.

Chemický analyzátor IDEXX Catalyst One Jičín-VET

Operační sál

Místnost s tzv. čistým provozem, v níž probíhají za přísně aseptických podmínek složité chirurgické zákroky. Nejčastějšími případy jsou operace gynekologické, traumatologické, ortopedické, ale také operace očí, močového aparátu nebo vrozených vad u mladých jedinců.

 

Anesteziologický přístroj a vyvíječ kyslíku

V rámci zkvalitňování veterinárních služeb pro naše klienty a především zvyšování bezpečnosti chirurgických zákroků pro naše pacienty jsme na naši veterinární kliniku v Jičíně pořídili nejmodernější anesteziologický přístroj SD-M2000C. Je výjimečný nejen pro kvalitnější, účinnější a šetrnější vedení narkózy, ale především možností řízeného dýchání v případě nečekaných komplikací během narkózy. Zároveň je doplněn dokonalým monitorovacím přístrojem  PM5000V, jež sleduje a kontroluje vitální funkce pacienta během anestezie.

Anesteziologický přístroj je napojen na kyslíkový koncentrátor KBR 5DR. Tím se anestezie stává nezávislou na kyslíkových bombách. Koncentrátor je schopen vyvíjet ze vzduchu kyslík v množství 5 litrů za minutu. Kromě toho jej lze využít k podpůrné terapii kyslíkem např. v případě srdečního selhání kardiologických pacientů nebo v případě některých otrav.

Elektrokardiograf (EKG)

Přístroj označovaný také jako EKG slouží k vyšetření funkce srdečního svalu. Lze pomocí něj zjistit momentální stav srdečních dutin, jejich velikost a především poruchy rytmicity srdce. Je to jediné vyšetření, pomocí něhož lze zjistit tzv. arytmie. Jedná se o velmi jednoduché, neinvazivní vyšetření, podle něhož je možné sledovat vývoj onemocnění nebo naopak jeho zlepšení a kontrolovat tím úspěšnost léčby.

 Magnetoterapie

Magnetoterapie je na veterinární klinice Jicin-vet s.r.o. používána v nejrůznějších indikacích   již více jak dva roky. Nejčastěji nachází tato fyzikální terapie využití v ortopedii a pooperační péči různých typů chirurgických zákroků

Čipování

Jedná se o moderní metodu označování a následné identifikace zvířat za využití radiových vln. Do těla označeného jedince se podobně jednoduše jako např. při vakcinaci aplikuje tzv. mikročip, a to podkožně nebo nitrosvalově. Je to váleček o rozměrech asi 12 x 2 mm. Jeho obal tvoří kapsle z biokompatibilního skla, jež je naprosto nedráždivá pro okolní tkáň. Uvnitř kapsle se nachází vlastní čip, jenž pasivně nese předem navolený číselný nebo písmenný kód. Teprve pomocí tzv. čtecího zařízení je tento kód aktivován a zobrazen na jeho dislplay.

Čipová sada s malou a velkou čtečkou čipů Jičín VET

Endoskopie

Tato vyšetřovací metoda mohla vzniknout poté, co začala být využívána technologie přenosu obrazu pomocí optických vláken. Přístrojově dosti nákladná metoda si však velmi rychle našla uplatnění i ve veterinární medicíně. Slouží k rannému odhalování nejrůznějších onemocnění hltanu, jícnu, žaludku a střev.

Endoskop Jičín VET

Brochoskopie

Bronchoskop je v mnoha případech nenahraditelná vyšetřovací metoda při diagnóze onemocnění nemocí v dutině nosní, hltanu, hrtanu, průdušnice a průdušek. Umožňuje přímou vizuální kontrolu patologických procesů, odběr vzorků na vyšetření a stanovení rychlé a přesné diagnózy, jež je předpokladem úspěšné léčby.

Bronchoskopie u psa Jičín VET

Harmonický skalpel

U doposud běžně používaného elektroskalpelu dochází ke koagulaci tkáně a zástavě krvácení vlivem teplot od 150 do 400 °C a současně k reflexnímu dráždění nervů a svalů v okolí řezu. Harmonický skalpel pracuje na principu podélného ultrazvukového kmitání při frekvenci 55 tisíc kmitů za vteřinu. Při práci s harmonickým skalpelem se ve tkáních vytváří teplota od 50 do 100 °C. Koagulační energie o nízkých teplotách je „harmonická s živou tkání“. Chirurgické řezání a zástava krvácení se děje pomocí ultrazvukové energie. A nejen to. Řez je navíc přesný a ostře ohraničený se současnou velmi efektivní hemokoagulací. Operační zákrok, a tím i anestezie pacienta, je kratší. Zároveň i šetrnější, čímž výrazně klesá bolestivost po operačním zákroku a současně se zkracuje i rekonvalescence a výskyt pooperačních komplikací pacienta.

harmonický skalpel

Elektrokauter

Tomuto přístroji se také říká elektroskalpel. Využívá účinku elektrického výboje na měkké tkáně těla, jež díky tzv. elektrokoagulace protínají tkáň, ale zabraňují krvácení. Používá se při zákrocích, kde je velmi důležité, aby operační rána byla přehledná a bez krvácení. Jsou to především ortopedické zákroky, onkologické operace a mnohé další.

Elektroskalpel Jičín VET

Hospitalizační boxy

U složitých operací a dlouhodobě nemocných pacientů je nezbytné sledovat jejich aktuální stav i po provedeném zákroku a provádět další průběžná vyšetření. Bez hospitalizačních boxů by toto nebylo možné.

Hospitalizační boxy

No Comments Yet

Napsat komentář

Na naší Jičínské klinice lze platit platebními kartami

RoyalCanin

Kontakty

Klinika Jičín

Barákova 584, Jičín 506 01
Po-Pá: 8:00 - 20:00
So-Ne: 9:00 - 13:00
+420 493 534 259
+420 602 466 536
  klinika@jicinvet.cz

Klinika Nová Paka

Dukelské nám. 35, Nová Paka 509 01
Po-Pá: 8:00 - 18:00
+420 725 946 511
  klinika@jicinvet.cz