Rekordní doba pobytu v zapnuté pračce!

Příběh fretky Sisinky, 1 rok. Každý asi ví, jak temperamentním, všetečným a zvídavým tvorem fretka je. Ani se nestačíte otočit a je úplně jinde, než kde jste ji ještě před vteřinou zahlédli. Sisince se její typické vlastnosti staly málem osudnými. Jednoho dne, když majitelka po hodině a půl praní otevřela pračku s čerstvě vypraným prádlem, by se v ní krve nedořezal. Spolu se stohem prádla vyndala i bezvládné tělíčko Sisinky. Těžce lapala po dechu, kožíšek promočený a celý prosáklý pracím práškem s aviváží.

V tomto stavu byla Sisinka dopravena na naší kliniku. Už samotný fakt, že přežila 1,5 hodiny v zapnuté pračce, byl malý zázrak. Prvním úkolem bylo zvládnout silné podchlazení. Sisinka dostala žilní katetr a temperovanou infuzi a byla umístěna v termoboxu. Vzhledem k vysokému riziku aspiračního zápalu plic byla současně zahájena léčba vysokými dávkami antibiotik. Bylo třeba ošetřit oční rohovky po účinku agresivních saponátů, vyčistit a vysušit uši plné vody. Zpočátku 2x denně, později 1x denně docházela Sisinka se svými nešťastnými páníčky na kliniku. Ukázalo se, že má opravdu tuhý kořínek. Páníčci mohli být den ode dne veselejší a usměvavější. Po čtyřech dnech intenzivní terapie začala Sisinka sama pít i jíst, přestávala pomalu vonět po aviváži a začala být opět cítit jako správná fretčí slečinka.

Myslím, že se jednoznačně jedná o rekord, který by mohl být zapsán v Guinessově knize rekordů. Hodinu a půl v zapnuté pračce ještě žádná jiná fretka neabsolvovala. Ale nedoporučujeme pokoušet se o překonání rekordu! Ještě štěstí, že se pralo jen na čtyřicet!

Fretka Sisinka

Na naší Jičínské klinice lze platit platebními kartami

Kontakty

Klinika Jičín

Barákova 584, Jičín 506 01
Po-Pá: 8:00 - 20:00
So-Ne: 9:00 - 13:00
+420 493 534 259
+420 602 466 536
  klinika@jicinvet.cz

Klinika Nová Paka

Dukelské nám. 35, Nová Paka 509 01
Po-Pá: 8:00 - 18:00
+420 725 946 511
  klinika@jicinvet.cz