Zázraky se dějí

Bígl MAX, 1 rok. Co to obnáší mít neposedného psa, si dokáže do důsledků představit jen jeho majitel. Co to je mít beagla, to si nedokáže představit ani majitel neposedného psa. To se musí jedině zažít.

Maxe nám jeho páníček přivezl schouleného ve staré dece. Vůbec to nebyl ten sebevědomě se tvářící beagle, jak ho povětšinou známe. Ležel na boku, netečný a smutný, včera ho porazilo auto a od té doby jen leží a bez nálady. Max prošel vstupní prohlídkou a poté byl na krátkou dobu uspán a zrentgenován. Na jednom ze snímků se objevil dosti otřesný nález. Jeden z hrudních obratlů byl šikmo zlomený, takže byl zcela evidentně přerušen míšní kanál ve více jak 100% jeho šířky. Bylo zřejmé, že mícha musí být přerušena, což pro Maxe znamenalo jediné. Ochrnutí obou jeho pánevních končetin.

RTG snímek Maxovy páteře

RTG snímek Maxovy páteře

Majitelé Maxe jakoby očekávali podobný ortel, přesto se ale rozhodli, že si dnes ještě svého pejska odvezou domů a přijedou zítra, abychom mu poskytli službu poslední. Provždycky smutná věc, mladý pes, který má celý život před sebou, který je ale ochrnutý. Na to se nedá přivyknout, vždy to byl a bude i pro veterináře smutný příběh.

Na druhý den s Maxem dorazilo smutné procesí. Vše bylo dané. Všichni jsme byli srozuměni s tím, co bude následovat. Max bude uspán a v hluboké narkóze mu bude aplikována smrtící injekce.

A v tom se stal ten zázrak. Zřejmě jediný, kdo nebyl seznámen s následujícím scénářem, byl Max. Z ničeho nic se v bedýnce, na které byl přinesen, postavil a udělal dva kroky. No, abychom to neprotahovali, následující dny byla zahájena medikamentózní léčba. Max dostával injekce a léky. Po několika dnech byl již schopen bez pomoci chodit, dokonce se naučil zdvíhat nožičku při čůrání, jako každý správný pejsek.

Takto Max popošel a stál několik dní po úrazu

Takto Max popošel a stál několik dní po úrazu

Takže jestli nevěříte na zázraky, tak tedy jeden je. Pokud bychom chtěli tento případ vysvětlit racionálně, pak měl Max asi velké štěstí v tom, že fraktura obratle nebyla kolmá na osu páteře, ale poměrně dosti šikmá. Nedošlo proto k přerušení míchy, ale pouze k jejímu esovitému prohnutí, což nebrání její téměř normální funkci.

Na naší Jičínské klinice lze platit platebními kartami

Kontakty

Klinika Jičín

Barákova 584, Jičín 506 01
Po-Pá: 8:00 - 20:00
So-Ne: 9:00 - 13:00
+420 493 534 259
+420 602 466 536
  klinika@jicinvet.cz

Klinika Nová Paka

Dukelské nám. 35, Nová Paka 509 01
Po-Pá: 8:00 - 18:00
+420 725 946 511
  klinika@jicinvet.cz